Rég halott emberekről készült fotók megmozdulnak és szürreális életre kelnek.
A New York-i Kevin Weir Flux Machine programja keretében régi képeket kelt életre animált gifek segítségével.
Julianna hercegnő
A kis Julianna hercegnő ölébe ejtett kézzel, nyugodtan ül. Virágot tartó kezét hirtelen felemeli, a feldobott virág helyett lángcsóva hull vissza tenyerébe, ami meggyújtja a fotót, ami elég a kislánnyal együtt, majd hirtelen visszaáll az eredeti, békés jelenet, de nyugtalanítóan kezdődik elölről minden. A későbbi holland királynőről valamikor 1910 és 1915 között készítették a portrét, amely ma a Kongresszusi Könyvtár Bain Gyűjteményének darabja.
Hindenburg
Weir figyelmét három évvel ezelőtt keltették fel a régi fotók. A régi képekből új képek születtek, és minden az idő meggyulladásával indult. Most a Flux Machine, az Olvasztó Gép 50 000 látogatót vonz az online-galériába.
Weir a Kongresszusi Könyvtár régi képeit nézegette. Ezek a képek a fantáziámban életre keltek, megmozdultak és különböző rövid történésekké álltak össze, amit animált gifben mutattam meg. Néha kellett egy kis türelem, benne volt a képben a történet, de csak néhány nap után bontakozott ki bennem – mondta el a Guardiannek.
Edison
Ám idővel a múlt felidézése technikailag bonyolultabbá vált. Julianna hercegnő esetében például a képről készített másolatot meggyújtotta, lefilmezte, ahogy lángra kapott és elégett, ennek segítségével készítette az animációt.
Francia 42 cm ágyú
Weir - aki azt írja magáról, hogy New York rurális környezetében erdőiben nőtt fel - történetei sötétek és nyugtalanítóak. A Francia 42 cm ágyú fotója 1914-1915-ben készült és egy katonát ábrázolt, aki a fegyver mellett állt. Weir képzeletében az ágyúcsőből fekete anyag, talán lőpor ömlik ki, ami egy sötét katona alakját ölti, aki elkapja az előtt álló, mit sem sejtő katonát és annak immár élettelen testét elvonszolja. Ám hirtelen visszaáll a régi rend, csakhogy kezdődik minden elölről…
Bruges
Weir szerint minden kép őriz valami rejtélyt, ami így kel életre benne, a kis hercegnő valószínűleg egy kedves, huncut kislány volt a múlt század elején, de Weir számára a kép valami többet is jelentett ennél.
Karosszékben: A George Grantham Bain Gyűjtemény Amerika legkorábbi fotóügynökségének az anyagából származik. Bain fotói főleg New York eseményeit örökítették meg az 1900-as és az 1920-as éve között, de a gyűjtemény legkorábbi darabjai az 1860-as évekből származnak, a legkésőbbiek pedig az 1930-as évek végéről. A gyűjtemény 39 744 üvegnegatívja, 1600 fotográfiája érhető el online. A könyvtár 1948-ban vette meg a gyűjteményt D. J. Culvertől.
Ez is érdekes:
Utolsó kommentek