Olasz búvárrégészek újabb római márványszobrot találtak a víz alatti császári palotában.
A Nápolyi öbölben előkerült szoborról még víz alatt is jól látható, hogy gyönyörű kidolgozású, jelentős alkotó műhelyében születhetett – mondta el Paolo Caputo, régészeti vezető az AFP-nek.
Az 1-2. századi, gazdag redőzésű lepelbe és peplumba (a derékrész körüli rövid, fodros ruhadarabba) burkolózó női alakot, amelynek feje és karjai hiányoznak, Baia városnál találták, ahol jelenlegi Víz alatti Régészeti parkot alakítottak ki, hogy a vízbe süllyedt császári palotát - búvárfelszereléssel - látogathassák.
Jelenleg még nem tudjuk megmondani, hogy istenséget vagy a császári família egy tagját ábrázolja-e az alkotás – mondta Caputo az AFP-nek.
A mai Baia környéke meleg vizű forrásai miatt igen kedvelt pihenőhely volt a római korban, több gazdag
előkelőség építtetett palotát a környékén.
Ezek egyike megtetszett Nero (37-68) császárnak, egyszerűen lefoglalta magának és attól kezdve ez lett nyári rezidenciája.
Képek: középen a most megtalált szobor, AFP, PASB
Karosszékben: A Parco Archeologico Sommerso di Baia egészen rendkívüli hely. Búvárfelszereléssel látogathatók a császári palota termei, a szobrok, körülöttük a csodálatos víz alatti világgal. Baia egykor a leggazdagabbak nyaraló helye volt, jóval felkapottabb, mint Herculaneum vagy Pompei. A 8. században arab fosztogatásoknak esett áldozatul, majd maláriás fertőzésveszély miatt az 1500-as években végleg elnéptelenedett. Vulkáni tevékenység miatt palotáit ellepte a víz.
Ez is érdekes:
Utolsó kommentek