A Führer utasította fotósát, semmisítse meg a felvételeket, amelyek akkor készültek, amikor saját beszédeit hallgatva gesztikulálást gyakorolt.
A képeket Hitler házi fotósa, Heinrich Hoffmann készítette állítólag 1925-ben, nem sokkal azután, hogy a vezért kiengedték a börtönből, ahol egyébként a Mein Kampfot megírta.
A Führer saját beszédeit hallgatta hanglemezről és a nagy nyilvánosság előtt tartandó beszédek hatásvadász mozdulatait gyakorolta. Miután megvizsgálta a felvételeket, utasította Hoffmannt, hogy semmisítse meg a negatívokat és persze a képek sem jelenhettek meg Hitler életében.
Hoffmann-nak azonban esze ágában sem volt engedelmeskedni, és 1955-ben 5 évvel azután, hogy kiszabadult a börtönből, ahová háborús bűnök miatt került, Hitler a barátom volt című könyvben publikálta a képeket.
A könyv azonban nem keltette fel a közvélemény érdeklődését egészen 2012-ig, amikor angolra fordították és kiadták.
Az angol nyelvű kiadás bevezetőjéből, amit Roger Moorhouse történész írt, kiderül, hogy Hitler ezeket és más, mostanra talán elveszett felvételeket, soha nem szánta megjelenésre. Azért készültek, hogy ellenőrizze, milyen gesztusokkal éri el a kívánt hatást.
A The Huffington Post most a kötetben megjelentetett „gyakorló” fotók közül válogat:
Képek: The Huffington Post
Karosszékben: Noha némely felvételen Hitler nevetséges őrültnek látszik, nagyon is jó szónok volt, aki szinte hipnotizálta hallgatóságát. Ez azonban nem egyszerűen veleszületett tehetség volt, mint látható, tudatosan fejlesztette képességét. Állítólag hatalmas közönség előtt tartott, nyilvános beszédei előtt megvárakoztatta hallgatóságát olykor akár 1 órán át is, majd amikor megjelent, keresztbe fonta a karját és legalább 1 percen át csak várt. Voltak beszédei, amik szinte őrjöngésbe csaptak.
Ez is érdekes:
Utolsó kommentek