A malajziai háziasszony egy bébicápa gyomrában találta a 14. századi medált, amelyen II. András dédunokája, Portugáliai Szent Erzsébet látható.
A Kuala Lumpurtól 120 kilométerre délre eső Klebangban élő Suseela Menon a helyi halpiacon vette a bébicápát, amit ebédre akart megfőzni a családjának.
A gyomorból előkerült medált megmutatta helytörténészeknek, akik úgy vélik, hogy a Malakkát a 16. században meghódító egyik portugál katona viselhette, azért hogy megóvja minden bajtól a hódító háborúk során.
A medál egyik oldalán egy koronás nő profilja látható, körülötte glória és felirat látható, amelyet azonban a helyi szakemberek nem tudtak megfejteni. A másik oldalon kereszt látható és az ANTONII felirat.
Helytörténészek úgy vélik, a 7,4 centiméter hosszú, 6 centiméter széles, 10 gramm súlyú medál a Portugáliában igen népszerű Portugáliai Szent Erzsébet királynét (1271-1336), I. Dénes király kegyes feleségét ábrázolja, aki nevét nagyanyjának, Jolandának a testvére, Magyarországi Szent Erzsébet (mindkettőjük apja II. András király volt) neve után kapta.
Suseela a The Starnak elmondta, hogy a férje úgy határozott, nem eszi meg azt a halat, amelyik ki tudja, honnan hozta el az óvó medált családjának.
Suseela úgy nyilatkozott, hogy megtisztítja az érmét és egy dobozban őrzi meg.
Képek: The Star
Karosszékben: A hírek nem árulják el, miért gondolják, hogy a medál Szent Erzsébetet ábrázolja, hiszen az ANTONII felirat Antal portugál királyra utalhat, aki a 16. században uralkodott. Valószínűleg akadnak párhuzamai a térségben, s azokból tudják azonosítani. Mindenesetre egy alaposabb vizsgálatról szívesen olvasnék. Érdekes az is: kié egy halban talált régészeti lelet. Úgy tűnik, a helyi törvények szerint a megtalálóé. A képen: Portugáliai Szent Erzsébet
Ez is érdekes:
Budapest: elsodort olimpiai álmok
Utolsó kommentek